
Верховна Рада схвалила законопроєкт №4560 — важливий крок для міжнародних перевізників
Верховна Рада України ухвалила євроінтеграційний законопроєкт №4560, який спрямований на адаптацію українського ринку послуг автомобільного транспорту до стандартів Європейського Союзу. Про це повідомляє пресслужба Міністерства розвитку громад та територій.
Це особливо актуально для міжнародних перевізників, які співпрацюють з проектом ASAP Lawyers, адже нововведення допоможуть українським компаніям успішніше інтегруватися в європейський ринок транспортних послуг.
За словами міністра Олексія Кулеби, ухвалений документ є ключовим для інтеграції українських перевізників до європейського транспортного простору. Він зазначив:
«У першу чергу він спрямований на посилення конкурентоспроможності українських перевізників на ринку послуг ЄС. Окрім цього, схвалені норми дозволяють підвищити рівень та якість надання послуг із перевезень, забезпечити цифровізацію сервісів для перевізників».
Імплементація стандартів ЄС
Схвалений законопроєкт дозволяє імплементувати норми Регламенту Євросоюзу №1071/2009 у національне законодавство. Зокрема, він регулює:
-
Механізм "доброї репутації" для компаній, що займаються автомобільними перевезеннями. Для отримання ліцензії необхідна відсутність звинувачень у тяжких кримінальних злочинах або відсутність санкцій, накладених за тяжкі порушення законодавства стосовно здійснення автомобільних перевезень.
-
Фінансове становище для запуску та управління компаніями, що здійснюють перевезення. Це може включати банківську гарантію або страхування.
-
Професійну компетентність менеджерів управителів транспортних компаній.
Поширення вимог
Зазначені вимоги поширюватимуться на перевізників, що виконують міжнародні перевезення вантажів, пасажирів або ж внутрішні перевезення пасажирів чи небезпечних вантажів.
Єдиний комплекс інформаційних систем
Законопроєкт також передбачає, що вся інформація щодо автомобільного перевізника буде акумулюватись за допомогою Єдиного комплексу інформаційних систем безпеки автомобільного транспорту (ЄКІС).
Перехідний період
За даними Міністерства, передбачається перехідний період тривалістю один рік. Норми законопроєкту наберуть чинності через рік після публікації підписаного закону. Підтвердження оновлених ліцензійних умов потрібно буде здійснити тоді, коли законопроєкт набере чинності.