Цифрові рапорти для військових: Армія+ додає нові опції

Цифрові рапорти для військових: Армія+ додає нові опції

Нові можливості у застосунку Армія+: цифровізація процесу звільнення з військової служби відкриває доступ до шести нових рапортів, які можна оформити в кілька кліків.

Цифровізація військової служби: Армія+ пропонує нові рапорти на звільнення

У застосунку Армія+ з’явилися шість нових рапортів, які стосуються звільнення з військової служби за сімейними обставинами чи станом здоров’я. Вони доступні у новій версії, яку можна завантажити з App Store чи Play Market.

Серед нових рапортів:

  1. Звільнення через утримання трьох дітей до 18 років;
  2. Звільнення через загибель або зникнення близького родича при захисті Батьківщини;
  3. Звільнення через догляд за дружиною або чоловіком з інвалідністю;
  4. Звільнення через догляд та утримання дитини з інвалідністю;
  5. Звільнення через догляд за родичем або родичкою з інвалідністю;
  6. Звільнення за станом здоров’я.

Рапорти подаються за кілька хвилин. Вони мають вичерпні інфодовідки, які дають лаконічні та зрозумілі поради та пояснення, які документи можуть знадобитися під час подачі рапорту. Самі рапорти створені з чітким алгоритмом подачі, а кожен крок має підказки, які допоможуть надіслати його командиру без помилок.

«Продовжуємо будувати екосистему для військових, де вони можуть швидко і зручно реалізувати свої права. Наприклад, рапорт на звільнення за станом здоров’я — один із найпопулярніших в армії. У паперовому варіанті, щоб його подати, треба витратити час: написати рапорт від руки, зібрати усі документи, зробити копії. Ми ж цифровізували цей процес і зробили його лінійним та максимально зрозумілим для користувача», — зазначила заступниця міністра оборони України з питань цифровізації Катерина Черногоренко.

Нагадаємо, рапорти в Армія+ запустилися в серпні 2024 року. Із новими загальна кількість їхніх типів становить 26. За цей час було повністю опрацьовано 330 000 рапортів. Найпопулярніші - оздоровчі (32%), зміна місця служби (22%) та річна відпустка (21%).

Основні підстави звільнення від військової служби

Закінчення терміну дії контракту або найму

Військовослужбовці можуть бути звільнені з військової служби у зв’язку із закінченням строку контракту або строку призову. Це стосується як призовників, так і контрактників.

За віком

Військовослужбовці можуть бути звільнені з військової служби після досягнення встановленого законодавством граничного віку перебування на військовій службі. Цей вік залежить від військового звання та посади.

За станом здоров’я

Військовослужбовці, визнані за станом здоров’я непридатними до військової служби, можуть бути звільнені з військової служби. Таке рішення приймається на підставі висновку військово-лікарської комісії.

Звільнення за сімейними обставинами

Ця категорія є найбільш поширеною.

До сімейних обставин, які дозволяють військовослужбовцю звільнитись з військової служби належать:

  • виховання дитини з інвалідністю віком до 18 років (підтверджуючі документи — свідоцтво про народження дитини, посвідчення, що підтверджує інвалідність дитини/ довідка МСЕК тощо);
  • необхідність здійснення постійного догляду за хворою дружиною (чоловіком), дитиною, а також батьками своїми чи дружини (чоловіка), що підтверджується відповідним медичним висновком медико-соціальної експертної комісії або лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я;
  • наявність дружини (чоловіка) серед осіб з інвалідністю та/або одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи (підтверджуючі документи — свідоцтво про одруження, посвідчення особи з інвалідністю/довідка МСЕК тощо);
  • необхідність здійснення опіки над особою з інвалідністю, визнаною судом недієздатною (посвідчення особи з інвалідністю/ довідка МСЕК, рішення суду про визнання особи недієздатною, довідка, видана органами соцзахисту про здійснення догляду за особою з інвалідністю);;
  • необхідність здійснення постійного догляду за особою з інвалідністю I групи (посвідчення особи з інвалідністю/ довідка МСЕК, довідка, видана органами соцзахисту про здійснення догляду за особою з інвалідністю);
  • самостійне виховання військовослужбовцем дитини (дітей) віком до 18 років (свідоцтва про народження дітей, свідоцтво про смерть матері/батька дітей, рішення суду про позбавлення батька/матері батьківських прав);
  • перебування на утриманні військовослужбовця трьох і більше дітей віком до 18 років тощо (свідоцтва про народження дітей).

Напишіть нам

Будемо раді почувати ваші думки з приводу даної публікації